ثبت نام 28 هزار نفر برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد احمدی تعداد افرادی که برای ورود به مقطع عمومی سطح دو (کارشناسی) حوزه‌های علمیه خواهران در مهلت مقرر ثبت نام کرده‌اند را 27 هزار و 956 نفر ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه تعداد 12 مدرسه علمیه از مدارس علمیه خواهران در سراسر کشور داوطلبان را با مدرک سیکل جذب می‌کنند، ادامه داد: تعداد افراد دارای مدرک سیکل در میان ثبت‌نام کنندگان به منظور تحصیل در این مدارس علمیه به 540 نفر می‌رسد و سایر ثبت نام کنندگان دارای مدرک دیپلم و بالاتر هستند.

مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: تعداد سنوات عادی تحصیل در دوره عمومی سطح دو پنج سال است که این مدت برای افراد دارای مدرک سیکل به هفت سال می‌رسد.

وی اظهار داشت: 8هزار و 300 نفر از ثبت نام کنندگان، در مقاطع بالاتر از دیپلم اشتغال به تحصیل دارند یا فارغ‌التحصیل شده‌اند.

حجت‌الاسلام احمدی تعداد افراد ثبت نام شده دارای مدرک کارشناسی و بالاتر را حدود 4هزار و 200 نفر عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه آزمون کتبی برای ورود به مقطع سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران در سال جاری حذف شده است، ادامه داد: مصاحبه داوطلبان 24 اردیبهشت تا 22 خرداد در مدارس علمیه خواهران انجام خواهد شد.

مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران افزود: تعداد مدارس علمیه خواهران که طلاب را با مدرک دیپلم و بالاتر پذیرش می‌کنند 313 مدرسه است.

حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه ثبت نام متقاضیان ورود به مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) حوزه‌های علمیه خواهران نیز همزمان با سطح دو انجام شد، گفت: 5هزار و 160 نفر برای ورود به این مقطع تحصیلی ثبت نام کردند.

وی با اشاره به اینکه این داوطلبان، دارای مدرک سطح دو حوزه هستند، ادامه داد: این افراد باید در آزمون کتبی که در تاریخ 20 اردیبهشت برگزار می‌شود و همچنین در مصاحبه حضوری شرکت کنند.

حجت‌الاسلام احمدی زمان برگزاری مصاحبه داوطلبان ورود به مقطع سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران را 25 خرداد تا 25 تیر عنوان کرد و افزود: تعداد مدارس علمیه خواهران سطح سه به 45 مدرسه علمیه می‌رسد.

/ 0 نظر / 16 بازدید